مصرف سوخت خودروها بیشتر از مقدار اعلام شده توسط سازنده است


مطالعات جدید نشان می‌دهد که مصرف سوخت واقعی خودروها بیشتر از مقدار رسمی و اعلام شده توسط شرکت سازنده است.

بر اساس نتایج مطالعه‌ی کارشناس‎های انجمن اتومبیل استرالیا (Australian Automobile Association) به اختصار AAA، خودروهایی که در حال حاضر به عنوان خودروی کم مصرف در بازار هستند، من جمله خودروهای هیبرید، اصلا به اندازه‌ی ادعای سازنده، پاک و کم مصرف نیستند. متخصص‌های AAA بالغ بر ۳۰ خودرو، در کلاس‌های مختلف با سیستم‌های متنوع سوختی را در شرایط استفاده‌ی روزمره آزمایش کردند؛ نتایج این آزمایش‌ها نشان می‌دهد که سوخت مصرف شده در شرایط استفاده‌ی عادی در مقایسه با تست آزمایشگاهی خودروها، بطور میانگین ۲۳ درصد بیشتر است و حتی یک خودرو، تا ۵۹ درصد سوخت بیشتری مصرف می‌کرد. بر اساس گفته‌های کارشناس‌های AAA، در بین ۳۰ خودروی تست شده، یک خودروی پلاگین هیبرید هم وجود داشته که چهار برابر بیشتر از مقدار مصرف رسمیِ اعلام شده توسط سازنده، سوخت مصرف کرده است.

سوخت

در تست آلایندگی انجمن اتومبیل استرالیا، ۱۱ خودرو از ۱۲ دستگاه خودروی دیزل آزمایش شده با مقررات آلایندگی همخوانی نداشته‌اند؛ یک خودرو نیز از هفت عامل مورد نیاز، یک عامل را قبول نمی‌شود. در مورد آلایندگی خودروهای بنزینی یا هیبریدی یا مدل‌ها و برند‌های تست شده، اطلاعاتی منتشر نشده است. کارشناس‌های AAA معتقد هستند که تست‌ها و قوانین آزمایشگاهی، گزینه‌ی مناسبی برای نشان دادن کارکرد خودرو و استفاده‌ی روزمره‌ از آن نیستند. داده‌های جمع‌آوری شده بر اساس این مطالعه، برای ایجاد قوانین جدید آلایندگی و مصرف سوخت در استرالیا استفاده خواهد شد.

آلایندگی خودروهای هیبریدی و الکتریکی

مایکل بردلی، مدیر اجرای انجمن اتومبیل استرالیا گفت:

خودروهای پرطرفدار در بازار استرالیا، مصرف سوختی تا ۵۹ درصد بیشتر از مقدار رسمی و تبلیغ شده دارند و آلایندگی آن‌ها هفت برابر بیشتر از مقدار ذکر شده به عنوان محدودیت آلایندگی در قوانین است. کاملا مشخص است که با سخت‌تر شدن قوانین الایندگی، شکاف بین نتایج تست‌های آزمایشگاهی و نتایج آزمایش‌ها در دنیای واقعی بیشتر شده که این به معنی ضرر زیاد خریداران و محیط زیست است.

فورد هیبرید

تست خودروی AAA در دنیای واقعی، شامل رانندگی خودرو در یک مسیر ترکیبی (جاده‌های شهری، حاشیه‌ای و بزرگراه) به مدت ۹۰ دقیقه است. کارشنا‌س‌های AAA با اشاره به تفاوت سه درصدی واریانس بین نتایج خودروهای مشابه، این روش را معتبر می‌دانند و معتقد هستند که این تست، با مبلغ ۳ دلار برای هر خودرو قابل انجام است.

بدون شک توجه بیشتر به چنین مواردی، به دنبال رسوایی بزرگ آلایندگی محصولات فولکس واگن شروع شده است، با اینکه مشکل آلایندگی راحت‌تر حل می‌شود اما موضوع رتبه‌بندی‌های مصرف سوخت تقریبا در تمام کشورهای جهان همیشه مورد توجه بوده است. متغیرهای زیادی چون حرارت، شرایط رانندگی، کیفیت سوخت، وضعیت فنی خودرو و حتی باد لاستیک‌ها تاثیر بسیاری در مصرف سوخت دارند.

سوخت با عدد اکتان بالا

آیا اقدامات جدید در آزمایش‌های خودروها در دنیای واقعی (در استرالیا یا هر جای دیگر دنیا) نتایج دقیق‌تری از مصرف سوخت و آلایندگی خودروها به دست می‌دهد، یا فقط یک هزینه‌ی اضافی و تشریفات جدید سازنده‌ها در فروش خودروها به متقاضیان خواهد بود؟

 

مصرف سوخت خودروها بیشتر از مقدار اعلام شده توسط سازنده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>