اپل با فروش 78.3 میلیون دستگاه آیفون و درآمد 78.4 میلیارد دلاری طی پاییز 2018 رکورد شکست


اپل با فروش بیش از ۷۸.۳ میلیون دستگاه طی پاییز ۲۰۱۶ و کسب سود خالص ۱۷.۹ میلیارد از درآمد ۷۸.۴ میلیارد دلاری باز هم رکورد شکست.

دقایقی پیش اپل گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۶ میلادی را منتشر کرد که براساس آن این کمپانی موفق شده تا در سه ماهه‌ی منتهی به سال ۲۰۱۷ میلادی درآمدی ۷۸.۴ میلیارد دلاری را کسب کند. براساس اطلاعات ارائه شده توسط اپل، این کمپانی به سود خالص ۱۷.۹ میلیارد دلاری دست پیدا کرده است. اپل در پاییز ۲۰۱۵ نیز موفق شد تا با درآمد ۷۵.۹ میلیارد و سود خالص ۱۸.۴ میلیارد دلاری رکوردشکنی کند. در واقع اپل طی پاییز ۲۰۱۵ از نظر سوددهی و در پاییز ۲۰۱۶ از نظر درآمد کسب شده، رکوردشکنی کرده است. اپل با ثبت درآمد ۷۸.۴ میلیارد دلاری، علاوه بر رکوردشکنی بسیار بالاتر از پیش‌بینی ۷۷.۴ میلیارد دلاری تحلیل‌گران عمل کرده است.

حاشیه‌ی سود اپل طی سه ماهه ی چهارم ۲۰۱۶ قریب به ۳۸.۵ درصد بوده که در مقایسه با حاشیه‌ی سود ۴۰.۱ درصدی مدت مشابه سال ۲۰۱۵ نشان از کاهش دارد. فروش جهانی اپل بیش از ۶۴ درصد از درآمد کسب شده‌ی این کمپانی را به خود اختصاص داده است.

اپل طی پاییز ۲۰۱۶ موفق شده تا بش از ۷۸.۳ میلیون دستگاه آیفون به فروش برساند که بیش از ۷۴.۸ میلیون دستگاه به فروش رفته طی سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۵ است. فروش مک‌های اپل نیز با افزایشی خفیف از ۵.۳ میلیون در پاییز ۲۰۱۵ به بیش از ۵.۴ میلیون دستگاه در فصل آخر ۲۰۱۶ رسیده است. آیپد‌های اپل همچنان به روند رو به کاهش فروش خود ادامه داده‌اند، بطوریکه کاپرتینویی‌ها در مقایسه با فروش ۱۶.۱ میلیون دستگاه تبلت طی پاییز ۲۰۱۵ تنها ۱۳.۱ میلیون دستگاه تبلت را در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۶ به فروش رسانده‌اند.

تیم کوک، مدیرعامل اپل طی ارائه‌ی گزارش مالی این کمپانی چنین اظهار نظر کرده است:

ما از نتایج به دست آمده طی فصل منتهی به تعطیلات سال نوی میلادی بسیار هیجان زده هستیم، چراکه ما بالاترین درآمد سه ماهه‌ی خود را کسب کرده و رکوردهای دیگری را نیز به ثبت رسانده‌ایم. ما بیشتر از همه‌ی زمان‌ها موفق به فروش آیفون شده‌ایم و بالاترین درآمد تاریخ اپل در طول یک فصل را کسب کرده‌ایم. همچنین ما رکوردهای مربوط به درآمدزایی از فروش آیفون، سرویس‌های نرم‌افزاری، فروش اپل واچ و رایانه‌های مک را ثبت کرده‌ایم. درآمد حاصل از سرویس‌های اپل در مقایسه با سال گذشته رشد بسیار خوبی را شاهد بوده است که یکی از اصلی‌ترین دلایل آن تعداد کاربران فعال موجود در اپ استور است.

اپل پیش‌بینی کرده که طی سه ماهه‌ی اپل سال ۲۰۱۷ میلادی درآمدی ۵۱.۵ تا ۵۳.۵ میلیارد دلاری را به حاشیه‌ی سود ۳۸ تا ۳۹ درصد به ثبت برساند.

اپل با فروش 78.3 میلیون دستگاه آیفون و درآمد 78.4 میلیارد دلاری طی پاییز 2018 رکورد شکست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>