پس از واکنش مثبت به تقسیم سامسونگ، ارزش بازار این کمپانی ۹ میلیارد دلار افزایش یافت


پس از انتشار اخباری مبنی بر رویکرد مثبت مدیران سامسونگ برای تجزیه‌ی کمپانی به دو بخش مجزا و افزایش سود پرداختی به سهامداران، ارزش بازار سامسونگ بیش از ۹ میلیارد دلار افزایش یافت.

همان‌طور که پیش از این در میزبان وی پی اس خواندید، یک صندوق بزرگ سرمایه‌گذاری آمریکایی با نام Elliott Associations به سامسونگ پیشنهاد داده بود تا بزرگ‌ترین شرکت زیرمجموعه‌ی خود را که همان سامسونگ الکترونیکس است، به دو کمپانی مجزا تقسیم کند. سامسونگ الکترونیکس تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند، تراشه‌های حافظه و تلویزیون‌هایی است که با برند سامسونگ راهی بازار می‌شوند. پس از انتشار اخباری در مورد نظر مثبت مدیران سامسونگ برای عملی کردن این ایده و انجام تغییرات ساختاری در سامسونگ و همچنین افزایش ۳۶ درصدی سود سهام پرداخت‌شده به سهامداران در سال ۲۰۱۶، ارزش بازار این کمپانی در نتیجه‌ی افزایش ارزش سهام سامسونگ به میزان ۹ میلیارد دلار بالا رفت. سامسونگ اعلام کرده است ۵۰ درصد از گردش مالی خود را از طریق پرداخت سود سهام و بازخرید سهام به سهامدارانش طی سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ پرداخت خواهد کرد.

سامسونگ همچنین اعلام کرده است پس از بازخرید ۹.۸ میلیارد دلاری سهام کمپانی در سال جاری میلادی، بودجه‌ی در نظر گرفته‌شده برای بازخرید سهام در سال ۲۰۱۷ را بیش از پیش افزایش خواهد داد.

بسیاری از تحلیل‌گران با تغییرات صورت گرفته در سیاست‌های سامسونگ، به این نکته اشاره می‌کنند که کره‌ای‌ها در مسیر درست گام برمی‌دارند. صندوق سرمایه‌گذاری Elliott قریب به ۰.۶ درصد از سهام سامسونگ را در اختیار دارد. این مؤسسه طی درخواستی به سامسونگ پیشنهاد داده بود تا ۷۵ درصد از گردش مالی خود را در قالب سود سهام به سهامداران این کمپانی پرداخت کند. صندوق سرمایه‌گذاری الیوت همچنین تقسیم سامسونگ الکترونیکس به دو بخش مجزا را نیز پیشنهاد داده بود. سامسونگ تائید کرده است  اداره‌ی کمپانی به‌صورت یک هلدینگ را درنظر دارد و بررسی می‌کند. بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند تغییر ساختار در سامسونگ به معنای تقسیم سامسونگ الکترونیکس به دو بخش است که یکی بازوی مالکیت و دیگری بازوی عملیاتی سامسونگ خواهد بود.

پس از واکنش مثبت به تقسیم سامسونگ، ارزش بازار این کمپانی ۹ میلیارد دلار افزایش یافت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>