تعداد سیم کارت های کشور چقدر است؟


تعداد سیم‌کارت‌های موجود در کشور تا سه ماهه اول امسال ۱۵۰ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۲۰۲ عدد بوده است اما همه‌ی این سیم‌کارت‌ها فعال نیستند. برای اطلاع از سیم‌کارت‌های فعال و سهم هر اپراتور از سیم‌کارت‌های موجود در داخل کشور همراه میزبان وی پی اس باشید.

تعداد سیم‌کارت‌های موجود در کشور در سه‌ماهه‌ اول امسال نسبت به سال گذشته ۰.۱ درصد افزایش سافت و به ۱۵۰ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۲۰۲ عدد رسیده است.

اما همه‌ی سیم‌کارت‌های موجود در کشور فعال نیست و حدود نیمی از این سیم‌کارت‌ها خارج از گوشی‌های موبایل قرار دارند. 

تا کنون ۷۷ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۲۷۵ عدد سیم‌کارت فعال در کشور وجود دارد که ضریب نفوذ ۹۷.۴۸ درصدی را برای تلفن همراه در کشور فراهم کرده است؛ در حالی که تا پایان سال ۱۳۹۴ این ضریب نفوذ ۹۶.۵۸ درصد بوده است.

در میان اپراتورهای موبایل در کشور همراه اول ۴۴ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۸۴۳ سیم‌کارت فعال ۵۷.۴ درصد از بازار را در دست دارد. ایرانسل نیز با ۳۰ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۲۴۵ مشترک فعال ۳۹.۸درصد بازار موبایل کشور را از آن خود کرده است. رایتل نیز تا سه ماهه اول سال با حدود ۲ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۱۸۷ سیم‌کارت فعال داشته که توانسته سهم ۲.۸ درصدی را بدست آورد.

نام اپراتور تعداد سیم‌کارت‌های فعال سهم بازار به درصد
همراه اول ۴۴،۶۴۳،۸۴۳ ۵۷/۴
ایرانسل ۳۰،۹۵۳،۲۴۵ ۳۹/۸
رایتل ۲،۱۷۷،۱۸۷ ۲/۸
مجموع ۷۷،۷۷۴،۲۷۵ ۱۰۰

تعداد سیم کارت های کشور چقدر است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>