محبوبیت ویندوز 10 رو به افزایش است


بهترین نکته درباره‌ی ویندوز 10، رایگان بودن آن است. کسانی که نسخه‌های قبلی ویندوز را به‌صورت قانونی خریداری کرده باشند، می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌ای به ویندوز 10 ارتقا دهند. در نتیجه مشاهده‌ی این موضوع که محبوبیت ویندوز 10 با سرعت بالایی در حال افزایش است، عجیب به نظر نمی‌رسد.

ویندوز XP حتی با اینکه دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود، سهم 11.68 درصد از ویندوزها را در دست دارد.

بر اساس آمار و ارقامی که موسسه‌ی Net Applications منتشر کرده، در حال حاضر ویندوز 10 توانسته است 7.94 درصد از سهم کامپیوترهایی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند را به خود اختصاص دهد. یک ماه پیش، این رقم برای ویندوز 10 برابر با 5 درصد بود. ویندوز 10 همین حالا هم ویندوز 8 را پشت سر گذاشته است.

اگر این روند افزایش محبوبیت ویندوز 10 با همین سرعت ادامه پیدا کند، احتمالا جدیدترین نسخه از سیستم عامل ویندوز به زودی جای ویندوز XP را هم خواهد گرفت. ویندوز XP حتی با اینکه دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود، سهم 11.68 درصد از ویندوزها را در دست دارد.

مایکروسافت می‌خواهد حتی کاربران بیشتری را به ویندوز 10 بکشاند. این شرکت می‌خواهد در سال 2016 هشدار بروزرسانی به ویندوز 10 را در نسخه‌های قبلی ویندوز از «اختیاری» به «پیشنهادی» تغییر دهد.

منبع: Venturebeat

محبوبیت ویندوز 10 رو به افزایش است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>