اکسپریا Z5 جایگاه اول بهترین دوربین موجود روی تلفن‌های همراه با به‌دست آورد


روز گذشته سایت DxOMark دوربین گوشی هوآوی 6P را مورد بررسی قرار دارد که امتیاز بسیار خوبی به‌دست آورد. این گوشی در مکان دوم جدول بهترین دوربین‌های موبایل و پشت‌سر گوشی گلکسی S6 اج قرار گرفت.

سایت DxOMark‌ اعلام کرد که گوشی اکسپریا Z5 تا این لحظه بهترین کیفیت را در بین گوشی‌هایی دارد که مورد بررسی قرار داده است.

امروز این سایت، آزمایش‌های بیشتری روی دوربین گوشی‌های مختلف انجام داده که در بین آن‌ها گوشی اکسپریا Z5 هم وجود داشت. براساس اطلاعات منتشر شده از سوی DxOMark گوشی اکسپریا Z5 بهترین دوربین را در بین تلفن‌های همراه موجود در بازار دارد. این دوربین توانست امتیاز 87 را از این سایت به‌دست بیاورد و بالاتر از گوشی گلکسی S6 اج قرار بگیرد.
گوشی نکسوس 6P هم یک رده پایین‌تر رفت و در مکان سوم قرار گرفت. گوشی G4‌ شرکت ال‌جی هم در مکان چهارم دیده می‌شود و گوشی گلکسی نوت 4 جایگاه پنجم را به‌دست آورده است. البته از آنجایی که این سایت هنوز بسیاری از تلفن‌‌های همراه را مورد بررسی قرار نداده، نام‌های بیشتری را در این لیست مشاهده نمی‌کنیم. به احتمال زیاد در روزهای آینده گوشی‌های بیشتری وارد این لیست می‌شوند و شاید جایگاه مقام اول تغییر کند.

xperiaz5-camera-1

تا زمانی که گوشی دیگری مورد بررسی قرار بگیرد، اکسپریا Z5 در مکان اول قرار دارد. گوشی اکسپریا Z5 در فوکووس خودکار عملکرد بسیار خوبی داشته و تراز سفیدی آن در سطح بالایی قرار دارد که می‌تواند رنگ‌ها را واقعی ثبت کند. تراز سفیدی با فلش هم مورد آزمایش قرار گرفته و باز هم تصاویر ثبت شده کیفیت خوبی داشتند.
در قسمت ویدیو این گوشی با استفاده از لرزش‌گیر اپتیکی تصاویر، نتایج بهتری نسبت به سایر گوشی‌ها به‌دست آورده است. در حالت فیلم‌برداری سریع فوکووس می‌کند و می‌تواند فیلم‌هایی با جزییات بالا ثبت کند. در فیلم‌ها رنگ‌ها واقعی هستند و نویز کمی دیده می‌شود.
دوربین گوشی اکسپریا Z5 در قسمت فیلم‌برداری امتیاز 88 و در قسمت عکاسی امتیاز 86 را به‌دست آورده است.

منبع: GSM Arena

اکسپریا Z5 جایگاه اول بهترین دوربین موجود روی تلفن‌های همراه با به‌دست آورد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>