انتشارعکسی با کیفیت از پلوتون لحظاتی قبل از شروع ماموریت نهایی نیو هورایزن


تنها دقایقی قبل از گذر نیو هورایزن از کنار پلوتون ناسا عکسی رنگی از این سیاره را در اینستاگرام منتشر کرد. این عکس در ساعت ۱۲:۳۰ ظهر دوشنبه ۲۲ تیر ماه گرفته شده است. عکس با کیفیت نیز پس از شروع گذر نیو هورایزن منتشر خواهد شد. با زومیت همراه باشید.

در این عکس می‌توانیم قلب پلوتون را با جزئیاتی بیشتر مشاهده کنیم. پوسته‌ای که مشاهده‌ی آن در عکس‌های قبلی ناممکن بود و کمربند تاریک این سیارک در عکس جدید کاملا واضح هستند.

pluto

مقاله‌های مرتبط:

عکس‌های بیشتری از پوسته‌ی پلوتون در روزهای آینده منتشر خواهند شد. اولین عکس با کیفیت بالا فردا عصر و عکس‌های بعدی در طی هفته‌ی جاری در اختیار عموم قرار خواهند گرفت. همچنین دسته‌ی کامل عکس‌ها در مهر ماه سال جاری منتشر خواهند شد.

با این که احتمال یک در ۱۰ هزار وجود دارد که نیو هورایزن در مسیر خود با اجرام آسمانی برخورد کند، محققان در ناسا کاملا مطمئن هستند که امروز این فضاپیما ماموریت ۹ ساله‌ی خود را با موفقیت پشت سر خواهد گذاشت.

انتشارعکسی با کیفیت از پلوتون لحظاتی قبل از شروع ماموریت نهایی نیو هورایزن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>